fbpx
המכללה למקצועות הקריאייטיב
03-6243601/2/3

איך לכתוב מודעות פייסבוק מנצחות

פורסם ב- על ידי: בקטגוריה: פוסטים אחרונים, כללי.
תגיות: ,

 

פייסבוק יצרה מהפכה של ממש באופן בו אנו משתמשים באינטרנט וכפועל יוצא מכך גם בתעשיית הפרסום הדיגיטלי. הרשת החברתית שיצרה את הז'אנר מאפשרת כיום לעסקים מכל הסוגים וכל הגדלים להגיע לקהלי יעד סופר ספציפיים, בצורה אפקטיבית, מותאמת אישית וממוקדת במיוחד. אך כל "הטוב" והשפע האלו מבחינת המודל של פייסבוק ומה שהוא מציע למשתמשים ומה שהוא עשה לאופן הגלישה של משתמשים רבים גם יצר תחרות עזה יותר על הקשב הדיגיטלי שלנו – מה שמחייב מקצועיות ודיוק טובים יותר בניהול קמפיינים פרסומיים.

היום, היקף התחרות, העומס בפלטפורמה מבחינת תוכן ורמת הקשב של המשתמשים גורמים לכך שהצלחה בפרסום בפייסבוק כבר לא יכולה לקרות "במקרה" או "על הדרך" כמו בעבר. לא מספיק רק לטרגט קהל יעד ממוקד ומוגדר מאוד והקמפיין שלכם מצריך הרבה עבודה קשה, יישום טקטיקות נכונות וכמובן מודעות מנצחות כדי להצליח ולספק לכם תוצאות איכותיות. היום נתמקד בחלק של המודעה עצמה, עם מדריך מעשי ואמיתי איך לכתוב מודעות פייסבוק מנצחות.

 

 

האם גם התוכן חשוב או רק התמונה?

התוכן לגמרי חשוב וקריטי להצלחת מודעות הפייסבוק שלכם! המרכיב הוויזואלי במודעות הוא בהחלט מהותי וחשוב ביותר בקמפיינים פרסומיים בפייסבוק – גם במודעות בצורת פוסטים ממומנים וגם במודעות הממומנות הרגילות המופיעות לצד הפיד – ולתמונה הנכונה תהיה השפעה אדירה על הצלחת המודעה. אך הקופי של המודעה חשוב לא פחות, כי אחרי שהתמונה לוכדת את תשומת הלב ואת הקשב הקצר של המשתמשים, טקסט הקופי הוא מה שימשוך אותם פנימה להקליק על המודעה.

 

 

איכויות כלליות של מודעת פייסבוק טובה

עוד רגע ניכנס יותר לעומקם של דברים, אך לפני כן נציין באופן כללי מה האיכויות של מודעת פייסבוק מנצחת – כאשר המודעות המצליחות יכילו לרוב שילוב מסוים של המרכיבים הבאים:

– המודעה מחנכת ומלמדת משהו את המשתמש
– המודעה מבדרת
– היא מקדמת ויוצרת מעורבות – קרי, היא גורמת למשתמשים להגיב, לעשות לייק או לשתף אותה
– יש במודעה הצעת ערך ברורה
– מודעה עם "הוכחה" חברתית, מבחינת חשיפה והשפעה במדיה החברתית
– היא מעוררת רגש
– יש במודעה תמונה מוצלחת ובאיכות גבוהה
– התמונה או הוידאו במודעה מכיל את המוצר המפורסם
– התמונה או הוידאו מיישמים מיתוג איכותי וחיובי
– הוידאו של המודעה מותאם ספציפית למובייל

 

 

שורת נושא ממגנטת ומדויקת

יחד עם התמונה או קטע הוידאו שבו תשתמשו במודעת הפייסבוק שלכם, שורת הנושא היא כנראה האלמנט הראשוני הכי חשוב. שורת הנושא – המופיעה מתחת לתמונה או קטע הוידאו – צריכה לדבר אל קהל היעד הממוקד שבחרתם למודעה, בשפה שלו וגם למשוך אותו פנימה בצורה ממגנטת, רצוי כאשר אתם משתמשים במשפט מעודד סקרנות ורגש או דווקא משפט המבהיר בצורה ברורה ופשוטה מה הצעת הערך שאתם מציעים למשתמשים.

 

 

צרו הצעת ערך שאי אפשר לעמוד בפניה

אחת מנוקות החוזק העיקריות שלך מודעות פייסבוק היא כמובן שאפשר למקד מאוד את קהל היעד שייחשף למודעות שלכם – דרך אינסוף הדאטה שפייסבוק אוגרת ומנתחת על המשתמשים. לכן אתם צריכים ויכולים לדעת מה קהל היעד המטורגט שלכם מחפש וצריך ויכולים ליצור הצעת ערך משמעותית, כזו שאי אפשר לעמוד בפניה. בצורה כזו מודעות פייסבוק מאפשרות תוצאות מעולות בקמפיינים להרשמה, לרכישת מוצרים, לרישום לקבלת משהו בחינם וכיוצא באלו.

בנו הצעת ערך מעולה ואטרקטיבית באמת והבהירו מהי כבר בתמונה או בשורת הנושא – למשל תקופת ניסיון חינמית ארוכה יותר, הנחה משמעותית, הטבה גדולה למי שנרשם/רוכש דרך המודעה וכן הלאה.

 

 

הבטיחו כי קופי המודעה מתאים לויז'ואל שלה

לא תמיד יש לכם מלאי גדול ומגוון של תמונות ואלמנטים ויזואליים לקמפיינים הפרסומיים והשיווקיים שלכם, כאשר בנוסף התאמה של התמונה המדויקת למודעה היא בהחלט לא משימה קלה, בטח לא כשיש דדליין לחוץ להעלאת המודעות לאוויר. אך בפועל יש חשיבות מכרעת לכך שהתמונה או האלמנטים הוויזואליים במודעה יתאימו לקופי שלה. אי התאמה תספק חוויית משתמש שלילית ומרחיקה עבור המשתמשים, מה שיתבטא ישירות בתוצאות של הקמפיין שלכם.

הצד הוויזואלי והצד הטקסטואלי במודעה צריכים לדבר אחד עם השני ולתמוך זה בזה מבחינת העברת המסר ומשיכת המשתמש פנימה. כאשר הם לא עושים זאת, פחות אנשים יקליקו! אפשר גם לחבר כמה אלמנטים ויזואליים יחד לכדי תמונה אחת "זורמת" ומתאימה למהות המודעה ולקופי שלה.

 

 

הישארו ממוקדים עם קריאה אחת לפעולה

למודעות הפייסבוק הטובות ביותר יש מטרה ברורה. בין אם אתם מנסים להגדיל את המודעות לעסק שלכם, להשיג לידים או למכור מוצר מסוים, המודעה שלכם צריכה להיות ברורה מבחינת המטרה ולהישאר ממוקדת עם קריאה אחת לפעולה עבור המשתמשים.
כך, אפילו אם אתם מראים למשל קרוסלה של מוצרים קשורים במודעה שלכם, בכל שלב צריכה להיות על המסך רק קריאה אחת לפעולה – למשל כפתור ברור ויחיד של "קנו עכשיו".

    

 

 

שימרו על מודעה קצרה והובילו עם ערך

עוד נקודה לגבי מבנה הקופי של המודעה ושל הצעת הערך שלכם  – כי זה באמת כל כך חשוב ומהותי. אתם משלמים על המודעות, כך שטבעי להתפתות לדחוס כמה שיותר לכל מודעה, אך זו תהיה טעות. בכל הנוגע למודעות פייסבוק, חשוב לשמור על מודעות קצרות, ממוקדות ולהוביל עם הצעת הערך שאתם מציעים במודעה. שימוש במשפטים קצרים וברורים, הצעת ערך מובהקת וברורה וקופי מנצח – הקליקים וההמרות כבר יגיעו! כך למשל יש מודעות פייסבוק מנצחות וסופר ממירות שיש בהן פחות מ-20 מילים.

זיכרו שקופירייטינג למודעות פרסום – בטח בפייסבוק – הוא לא ספרות גבוהה. שפה ציורית וסופרלטיבית תפגע במסר שלכם ובביצועי המודעה. בכתיבת מודעות פייסבוק, חותכים במילים מיותרות, מתמקדים בעיקר ומדברים בשפה ברורה, פשוטה וכאשר הערך ברור למשתמש בצורה כמעט מיידית.

    

 

 

היו שקופים וישירים לגבי המספרים

אם אתם מוכרים מוצר או שירות, אנשים בפלטפורמה החברתית המהירה והדינמית של פייסבוק רוצים לדעת כמה זה יעלה להם. לכן, אם אתם מריצים מבצע מיוחד עם קמפיין מודעות בפייסבוק, היו שקופים וישירים עם המספרים. תנו פירוט תמציתי וברור לגבי המחיר או אחוז ההנחה שאתם מציעים ואם מדובר על קמפיין שמהותו מחיר – הובילו עם המספרים ואל תנסו להתחבא מאחורי הבטחות קלישאתיות.

    

 

 

לסיכום: המודעות הטובות ביותר בפייסבוק, בסופו של דבר בהחלט מובילות למכירות והמרות באחוזים מצוינים, עם מיקוד מדויק מאוד של קהלי היעד שלכם. כמשווקים ומפרסמים דיגיטליים, אתם צריכים להשתמש במרכיבים הנכונים והטובים ביותר כדי ש"מתכון" המודעות שלכם יפיק תוצאה משובחת ואפקטיבית

 

אור פיאלקוב, בן 37, מייסד ומנכ”ל חברת פיאלקוב דיגיטל, חברה המתמחה בפרסום בפייסבוק ומגוון ערוצים נוספים. מומחה בשיווק דיגיטלי, מעביר סדנאות והרצאות בנושא שיווק בעזרת כלים מתקדמים לחברות וליחידים. 
הבעלים של EasyCloud – חברת אחסון אתרים בענן. חברה שמנגישה את עולם אחסון אתרים בענן בעזרת Cloudways לכל אחד. דרך חברות אחסון הענן הגדולות בעולם עם ממשק נוח, אבטחת אתרים מקסימלית ומחיר מעולה.